Post title imagePost title image

Відтепер ввозити в Україну бронежилети та інше захисне спорядження стане простіше

Зважаючи на важливість зміцнення обороноздатності нашої країни, яка багато в чому залежить від оперативності прийняття рішень, Кабінетом Міністрів України, за ініціативи Міністерства економіки та Державної служби експортного контролю України було розроблено проект Постанови, якою імпорт ряду товарів військового призначення та подвійного використання, які захищають життя бійцям на фронті, а працівникам критичної інфораструктури в тилу, звільняється від заходів державного експортного контролю. 

Постановою від 9 грудня 2022 року №1378  Кабінет Міністрів України  затвердив перелік таких товарів. Мова іде про

металеві та неметалеві броньовані пластини, виготовлені відповідно до військових стандартів, або придатні до військового використання 

бронежилети та  шоломи, виготовлені відповідно до військових стандартів, а також спеціально призначені для них компоненти, пластини для твердих бронежилетів, корпуси шоломів, амортизаційні підкладки  

захисні костюми, захисний одяг, рукавиці, взуття, спеціально призначені чи модифіковані для захисту від вражаючих факторів  тощо.

Важливо зазначити, що бронежилети та шоломи і до цього імпортувались за спрощеною процедурою, якщо вони  завозились для потреб Збройних Сил України чи правоохоронних органів. З прийняттям постанови ці товари можуть завозитись без жодних дозвільних документів експортного контролю! Так само, як і металеві та неметалеві броньовані пластини, що можуть бути використані як для виробництва бронежилетів, так і для забезпечення балістичного захисту броньованої техніки. 

Таким чином сьогодні кожен може долучитись до оперативного забезпечення сил оборони та громадян України бронежилетами, засобами індивідуального захисту, бронепластинами. Ніяких дозвільних документів від Держекспортконтролю для ввезення товарів із затвердженого переліку та їх реалізації на території України отримувати не потрібно. 

‼ Втім, наголошуємо, що режим експортного контролю щодо експорту та тимчасового вивезення вищезазначених товарів залишається незмінним та застосовуватиметься у повному обсязі до 19.12.2022.

Про службу
Новини
Головне
Семінари
Фото-галерея
Протокольні рішення
Регуляторна політика
Адміністративні послуги
Посвідчення про реєстрацію
Висновок на переговори
Висновок на тимчасове ввезення/вивезення
Висновок на транзит
Дозвіл на експорт/імпорт
Міжнародний імпортний сертифікат
Атестація СВФЕК
Повноваження на здійснення діяльності щодо попередньої ідентифікації товарів у галузі державного експортного контролю
Експортний контроль
Обсяги міжнародних передач озброєнь
Громадська рада
Матеріали громадської ради
Для громадськості
Публічна інформація
Нормативна база
Правила доступу
Звернення громадян
Консультація з громадскістю
Річний орієнтований план проведення консультацій
Антикорупційна діяльність
Внутрішній аудит
Структура
Система ВФЕК
Банер
Телефони для зв'язку
ГОЛОВНЕ
Фотогалерея
Новини
Презентації
Експортний контроль