Post title imagePost title image

У Держекспортконтролі відбувся онлайн семінар

У Державній службі експортного контролю 30 листопада відбувся оглядовий семінар, який став черговим у серії онлайн-зустрічей з представниками підприємств та був присвячений ключовим питанням у сфері експортного контролю – введенню в дію нової інформаційно-комунікаційної системи (ІТСЕК), особливостям функціонування системи ВФЕК, питанням ідентифікації товарів, правозастосування та ін.

Про основні пріоритети у роботі служби та досягнуті результати розповів учасникам семінару голова Державної служби експортного контролю Олександр Павліченко. «Комунікація з підприємствами, дерегуляційна політика та робота над новою інформаційно-телекомунікаційною системою сьогодні залишаються одними з важливих напрямків нашої діяльності, - зазначив Олександр Павліченко. – Ключові заходи у сфері державного експортного контролю ввійшли також до Стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу, затвердженої Президентом України. Стратегією передбачено внесення на розгляд Верховної Ради України проекту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання», остаточне введення в експлуатацію електронної системи ІТСЕК,  проведення низки заходів для забезпечення контролю доставки і перевірки кінцевого використання експортованих товарів, удосконалення порядку міжвідомчого узгодження заяв суб’єктів господарювання на право здійснення міжнародних передач товарів та багато іншого».

Керівник служби також розповів, що одним з пунктів Стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу України передбачено створення державної програми взаємодії з промисловості у сфері експортного контролю. У рамках концепції цієї програми, яка має підвищити ефективність функціонування національної системи експортного контролю, передбачено низку заходів. У контексті чого особливої ваги набуває тісна комунікація з представниками підприємств.

«Взаємодія з виробниками та експортерами не лише допомагає покращувати роботу Держекспортконтролю, - підкреслив Олександр Павліченко. –  А і сприяє удосконаленню роботи внутрішньовірмових систем експортного контролю самих заявників, що у свою чергу впливає на оперативність та якість опрацювання заявок».

Голова Держекспортконтролю закликав підприємців активно долучатись до спілкування через онлайн-зустрічі, соціальні мережі та офіційний сайт служби.

Стати учасником семінарів, організованих Держекспортконтролем, можна вже на початку наступного року. За умови відповідної епідеміологічної ситуація в країні, у лютому – березні 2022 року буде проведено регіональні семінари для представників промисловості наживо. Також заплановано серію зустрічей онлайн протягом року. Інформацію щодо найближчих заходів бажаючі прийняти участь можуть відслідковувати на сайті Держекспортконтролю та у мережі Фейсбук.

Про службу
Новини
Головне
Семінари
Фото-галерея
Протокольні рішення
Регуляторна політика
Адміністративні послуги
Посвідчення про реєстрацію
Висновок на переговори
Висновок на тимчасове ввезення/вивезення
Висновок на транзит
Дозвіл на експорт/імпорт
Міжнародний імпортний сертифікат
Атестація СВФЕК
Повноваження на здійснення діяльності щодо попередньої ідентифікації товарів у галузі державного експортного контролю
Експортний контроль
Обсяги міжнародних передач озброєнь
Громадська рада
Матеріали громадської ради
Для громадськості
Публічна інформація
Нормативна база
Правила доступу
Звернення громадян
Консультація з громадскістю
Річний орієнтований план проведення консультацій
Антикорупційна діяльність
Внутрішній аудит
Структура
Система ВФЕК
Банер
Телефони для зв'язку
ГОЛОВНЕ
Фотогалерея
Новини
Презентації
Експортний контроль