Post title imagePost title image

Держекспортконтроль виніс постанову про накладення штрафу через порушення умов дозволу

Державною службою експортного контролю 29 грудня 2022 року було винесено постанову про накладення штрафу на суб’єкта здійснення міжнародних передач товарів на суму 612 тисяч гривень за порушення вимог законодавства у сфері експортного контролю.

У квітні минулого року одна з українських компаній отримала дозвіл Держекспортконтролю на імпорт товару військового призначення, а саме 1500 кулезахисних плит. Товари було оформлено як гуманітарну допомогу з відповідним наданням пільг по сплаті мита та податку на додану вартість. Кінцевим споживачем гумдопомоги компанія вказала одну з військових частин Київського територіального управління Національної гвардії України.

Відповідно до інформації Державного бюро розслідувань, після ввезення кулезахисних плит на територію України компанія передала їх до мережі магазинів для подальшої реалізації. Військова частина натомість отримала лише чотири одиниці товару, решту імпортери запропонували придбати за гроші. Таким чином компанія порушила умови, визначені у дозволі, за що має тепер сплатити штраф у розмірі 100 відсотків вартості товарів, які були об’єктом відповідної міжнародної передачі, а саме 612 714, 63 грн.

Державна служба експортного контролю України закликає суб’єктів здійснення міжнародних передач товарів відповідально ставитись до наданих їм прав у здійсненні експорту стратегічних товарів та дотримуватись усіх вимог законодавства під час здійснення процедур з їх міжнародного переміщення.

Про службу
Новини
Головне
Семінари
Фото-галерея
Протокольні рішення
Регуляторна політика
Адміністративні послуги
Посвідчення про реєстрацію
Висновок на переговори
Висновок на тимчасове ввезення/вивезення
Висновок на транзит
Дозвіл на експорт/імпорт
Міжнародний імпортний сертифікат
Атестація СВФЕК
Повноваження на здійснення діяльності щодо попередньої ідентифікації товарів у галузі державного експортного контролю
Експортний контроль
Обсяги міжнародних передач озброєнь
Громадська рада
Матеріали громадської ради
Для громадськості
Публічна інформація
Нормативна база
Правила доступу
Звернення громадян
Консультація з громадскістю
Річний орієнтований план проведення консультацій
Антикорупційна діяльність
Внутрішній аудит
Структура
Система ВФЕК
Банер
Телефони для зв'язку
ГОЛОВНЕ
Фотогалерея
Новини
Презентації
Експортний контроль